NAJWYŻSZA JAKOŚĆ LECZENIA Z SZACUNKU DLA PACJENTA

EDUKACJA ZDROWOTNA

W Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Warszawie realizujemy działania z zakresu promocji i edukacji zdrowotnej dla chroników oraz pacjentów po przebytych chorobach zakaźnych. Edukacja zdrowotna to proces kształtowania u pacjenta dbałości o zdrowie własne i innych ludzi oraz umiejętności tworzenia zdrowego środowiska.

 

Nowoczesna edukacja powinna przebiegać na trzech poziomach:

  1. podnoszenia poziomu wiedzy i umiejętności związanych z chorobą, funkcjonowaniem własnego organizmu, zapobieganiem, radzeniem sobie w sytuacjach trudnych,
  2. podnoszenia poziomu wiedzy i umiejętności związanych z korzystaniem z systemu opieki zdrowotnej i pojmowaniem zasad jej funkcjonowania,
  3. zwiększania poziomu świadomości co do czynników społecznych, politycznych i środowiskowych wpływających na zdrowie;

 

 

W celu podniesienia efektywności oddziaływania edukacyjnego niezbędne jest także stosowanie różnych form edukacji zdrowotnej, i tak w naszym Szpitalu edukacja zdrowotna odbywa się w formie bezpośrednich rozmów personelu medycznego z pacjentami i ich najbliższymi, czy też poprzez przekazywanie pisemnych zaleceń edukacyjnych, które przygotowaliśmy dla naszych pacjentów.

/AB/

 

 

 

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.